ASENDAMATU ROOSBEGOONIA!

Eestis ei ole vist ühtegi lillekasvatajat, kelle sortimendist puuduks roosbegoonia. Seda kaunist, uhket ja tänuväärset õitsejat saab kasutada haljastustaimena nii õues kui siseruumides. Roosbegoonia eeliseks on, et talle sobivad pigem poolvarjulised kasvukohad. Amplitesse ja rõdukastidesse sobilike sortide nimekiri täieneb samuti igal aastal.

Bloomest pakub roosbegoonia noortaimi neljalt tootjalt: Koppe, Beekenkamp, WK-Plants ja Volmary.

Uutest sortidest, mida algaval hooajal pakume, soovin kindlasti tutvustada punast, täidisõielist sorti Halo. Sort Halo on aretustöö suur samm edasi  võrreldes vanade sortidega Barkos ja Baladin, väliselt neile väga sarnane, kuid õitsemise aeg on kuni 2 nädalat varasem!  Halot soovitame kasvatada koos R`Ilonia ja Hailey seeria värviliste roosbegooniatega, mis on sama kiiresti õitsemist alutavad sordid. Ja juhul, kui veel välja arenemata lehestikuga taimedel tekivad õiealgmed, siis on sordiaretaja soovitus need esimesed õied ära näpistada.

Teine uus sort on Mocca Orange, millel on tumešokolaadipruunid lehed ja säravoranžid täidisõied. Sort on samuti lühikese kasvuajaga. Lehestiku ja õite kontrast on silmipimestavalt ilus.

Koppe andis teda, et sortimendist lähevad aegumise tõttu välja sordid Carneval,  asenduseka sort Rana ja sort Veronika, asenduseks sort Halo.

Küsige pakkumist Mallelt, Janelt või Kätlinilt!

Pildil: Mocca Orange vasakul, Halo paremal

  • Novarbo kasvuturbad

    Õige kasvuturvas on tootmisaiandile ülitähtis valik! Koduaedadesse mullaparanduseks mõeldud turvast või turbatootmisfirmade ülejääke ostes mängime pigem loteriid kui teeme kindla...

  • Valmima hakkavad 2024 hooaja noortaimede elektroonsed kataloogid!

      Volmary Dümmen Orange Beekenkamp Kientzler Bongartz poolvalmis suvelilled Darwin Plants Seuren Roosid  

  • Tulpide jt. kevadiste sibullillede ettetellimine!

    Alanud on tulbi, nartsissi, hüatsindi jt. kevadel õitsevate lillesibulate ettetellimine. Sibullillede sortimendist leidub töötlemata lillesibulaid haljastusprojektide tarbeks, väiksemaid koguseid hobiaednikele...

Novarbo kasvuturbad

Vaata pakkumist

Valmima hakkavad 2024 hooaja noortaimede elektroonsed kataloogid!

Vaata pakkumist

Tulpide jt. kevadiste sibullillede ettetellimine!

Vaata pakkumist